В Конфедерації будівельників запропонували замінити систему архбудконтролю обов’язковим страхуванням об’єктів будівництва

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
panel

Проведення реформи системи архітектурно-будівельного контролю є найактульнішим проблемним питанням для українських будівельних компаній. Про це під час II Legal Real Estate Forum розповів президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.

«За 3-5 років максимум треба замінити систему архбудконтролю обов’язковим страхуванням об’єктів – усіх, а в першу чергу, комерційної нерухомості. Страхувальна компанія бере зобов’язання страхування об’єкту. А це означає, що вона перепровірить все у 100 разів краще ніж будь-який контролюючий орган», - сказав він.


На думку Парцхаладзе, запровадження такого інституту страхування – запорука зникнення корупції в дозвільній системі, і цим вже потрібно починати займатися.

Щодо ситуації зараз він додав, що першочерговим кроком має стати впровадження відкритого розгляду отримання дозвільних документів. «Компанія, що отримує дозвіл на будівництво, має право апелювати до зауважень, а не отримувати раз за разом відписки - «відмовлено згідно з чинним законодавством» з поштовхом у корупційний вир», - наголосив очільник КБУ.

Лев Парцхаладзе нагадав, що ще в Мінрегіоні створили робочу групу щодо реформування системи архбудконтролю, розробили план необхідних дій. «Декілька пунктів з цього плану вже виконані – Верховна Рада прийняла рішення щодо створення електронного кабінета забудовника. І це круто, адже забезпечить відкритість, публічність та доступність інформації у сфері будівництва і забезпечить скорочення строків надання адмінпослуг у цій сфері», - сказав він.


Підпишись на новини від me3.com.ua