З 1 листопада посилено вимоги щодо евакуації відвідувачів з кінотеатрів у ТРЦ

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
трц

З 1 листопада в Україні посилено вимоги щодо безпечної евакуації відвідувачів з кінотеатрів у торговельних центрах. Відповідні норми містяться у новому ДБН щодо проектування закладів культури, який почав діяти у листопаді цього року. Згідно з ним, при влаштуванні кінотеатру або іншого культурно-розважального закладу у торговельному центрі, евакуація має здійснюватися так, щоб з приміщення кінотеатру можна було безпечно вибігти на вулицю протягом 3-6 хвилин залежно від ступеню вогнестійкості будівлі.

Раніше ж в державних будівельних нормах України були прописані вимоги щодо евакуації тільки з кінотеатрів, які розташовані в окремих будівлях. Це пережитки радянського минулого, адже саме в ті часи було популярним розміщувати кінотеатри окремо. Сьогодні ж їх більшість розташована у складі великих ТРЦ.


“Безпека – це пріоритет №1. Тому чи не найперше, що ми зробили, коли переглядали застарілий ДБН щодо закладів культури – це необхідний час для здійснення безпечної евакуації у випадку надзвичайних ситуацій. І тут виявили загрозу, адже раніше час рахувався лише для окремих будівель кінотеатрів, театрів і т.д. Зрозуміло, щоб вийти з кінотеатру, який розташований у окремій будівлі, потрібно менше часу, ніж вийти з кінотеатру у торговельному центрі, а потім ще з самого торговельного центру. У випадку пожежі чи іншої надзвичайної ситуації, відлік йде не на хвилини, а на секунди. Тому ми виправили це непорозуміння”, - прокоментував вступ в дію нової норми на своїй сторінці у Facebook президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе. Він курував будівельний напрямок як заступник міністра Мінрегіону у час, коли оновлювався цей ДБН.

За підрахунками експертів галузі, це дозволить загалом підвищити безпеку людей у закладах культури в торгових центрах та на 25% зменшити кількість травм, можливих під час евакуації.

Парцхаладзе також зосередив увагу на важливості обов’язкового врахування пропускної можливості евакуаційних виходів - як із глядацьких залів кінотеатру, так і з самого торговельно-розважального комплексу. Щоб евакуація проходила безпечно та без травмування.


Підпишись на новини від me3.com.ua