З 1 січня набули чинності нові правила будівництва висотних будівель

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
hulliver

З 1 січня 2020 року розпочали діяти нові державні будівельні норми з проектування висотних будівель. А саме, будинків та споруд громадського і житлового призначення вище 73,5 м.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.

«Такі норми містять важливі нововведення - нові технології, рішення, прописують використання сучасних матеріалів та інших можливостей, які використовуються у всьому високорозвиненому світі. Відтепер так буде і в Україні», - зазначив він.

Президент КБУ додав, що нові ДБН актуальні, в першу чергу,  для проектувальників та архітекторів столиці, адже надають їм змогу реалізовувати більше сучасних, безпечних та комфортних проектів для людей та при цьому не звертатися за отриманням відхилень від ДБН.

«Тому новими нормами ми не лише підвищили якість висотного будівництва, впровадили сучасні рішення, а й унеможливили звернення щодо відхилень в майбутньому», - підкреслив Лев Парцхаладзе.

Серед нововведень, які вступили в дію, містяться такі зміни:

- Дозволено проектувати висотні громадські будинки висотою до 150 м;


- Введено обов’язкову енергоефективність висотних будівель класом не нижче “В”;

-  Встановлено вимоги щодо жорсткості сталевих та сталезалізобетонних конструкцій для проектування більш надійних каркасів висотних будівель;

- Введено аеродинамічний обдув моделей висотних будівель із складною архітектурною, конструктивною чи геометричною формою для забезпечення комфортних вітрових потоків;

- Підвищено сучасні вимоги до пожежної безпеки.

Довідково:

Новий ДБН “Висотні будівлі. Основні положення” розроблений ДП "Науково-дослідний інститут будівельного виробництва" на заміну ДБН “Проектування висотних житлових і громадських будинків” 2009 року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.


Підпишись на новини від me3.com.ua