Україна отримала шанс потрапити у ТОП-10 за будівельним показником рейтингу Doing Business

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
111

З 1 січня 2020 року розпочався річний перехідний період, у який сплата пайової участі здійснюватиметься виключно грошовими коштами до прийняття об’єкта в експлуатацію і виключно для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури відповідного населеного пункту. А вже починаючи з 1 січня 2021 року інститут пайової участі буде скасований. Завдяки цьому Україна зможе потрапити у ТОП-10 за будівельним показником рейтингу Doing Business.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.

Президент КБУ зазначив, що відтепер пайова участь сплачуватиметься за наступними ставками: для нежитлових об’єктів - 4% від загальної кошторисної вартості будівництва; для житла - 2% від вартості будівництва, яка розраховується відповідно до основних показників опосередкованої вартості спорудження за регіонами і затверджується відповідним центральним органом виконавчої влади.

Він нагадав: «20 вересня 2019 року ВРУ прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні"  який повернуто з підписом Президента України 11 вересня 2019 року. Він набув чинності 17 жовтня 2019 року».


За його словами, згідно із законом, пайова участь не сплачується у разі будівництва об’єктів на замовлення державних органів або органів місцевого самоврядування за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, будівель навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури і спорту, медичного і оздоровчого призначення, будинків житлового фонду соціального призначення та доступного житла, індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках, об’єктів промисловості тощо.

«Місцева влада має відповідні повноваження, щоб контролювати дотримання пропорції між будівництвом житла та важливої соціальної інфраструктури в населених пунктах. Тому вона зобов’язана докладати всіх зусиль, щоб забудовники будували школи та дитсадки. Адже саме місцева влада видає їм містобудівні умови та обмеження. У першу чергу, саме вона повинна контролювати, щоб в тому чи іншому місті будувалися дитячі садочки і школи паралельно з житловою забудовою. І вона не повинна дозволяти будувати житло, якщо немає забезпеченості соцінфраструктурою», - підкреслив він.

Лев Парцхаладзе наголосив, що в останньому рейтингу Doing Business Україна  на 20-тому місці за показником «Отримання дозволів на будівництво». Та додав, що саме шляхом відміни пайової участі зможемо потрапити у ТОП-10 за будівельним показником.

«Зростання країни на 1 пункт в загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучати країні близько 600 млн доларів інвестицій щороку», - написав він.


Підпишись на новини від me3.com.ua