Викрито афериста, який привласнив цілий житловий комплекс на Київщині

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
кіберполіція

На Київщині Національна поліція викрила громадянина, якому через незаконне переоформлення нерухомого майна вдалося привласнити цілий житловий комплекс вартістю понад 55 мільйонів гривень.

Про це повідомила пресслужба Нацполіції України.

«Під час досудового розслідування справи «чорних» реєстраторів поліцейські встановили нові обставини, у зв’язку з чим було прийнято рішення про відкриття нового кримінального провадження», - йдеться у повідомленні.

Працівники кіберполіції встановили що до діяльності «чорних» реєстраторів причетний 55-річний киянин, який був одним зі співвласників житлового комплексу. В процесі будівництва житлових будинків підозрюваний вирішив привласнити все майно. Для цього організував злочинну схему з переоформлення житлового комплексу на своє ім’я.


До такої діяльності залучив двох спільників та «чорних» реєстраторів. Спільники відповідали за організацію діяльності всіх процесів злочинної схеми та рейдерське захоплення житлового комплексу.

До обов’язків «чорних» реєстраторів входило переоформлення нерухомого майна за допомогою підроблених документів, а також незаконне втручання в державний реєстр речових прав на нерухоме майно. При цьому злам самої бази не відбувався. Зловмисники для таких втручань використовували ключі доступу користувачів тимчасово окупованих територій.

Таким чином організатору вдалося привласнити житловий комплекс на Київщині вартістю понад 55 мільйонів гривень. Це було підтверджено під час проведення усіх необхідних експертиз в рамках досудового розслідування.

Правоохоронці провели обшуки за місцями проживання та реєстрації організатора та двох його спільників. За результатами було вилучено документацію, печатки підприємств, «чорнові» записи та комп’ютерну техніку.

Наразі організатору та його спільникам оголошено про підозру за ч.3 ст.206-2 (Протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації) КК України. Їм  загрожує до 10 років ув’язнення та конфіскація майна.


Підпишись на новини від me3.com.ua