Понад 900 харків’ян отримали житло шляхом іпотечних і цільових програм

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
me3.com.ua

Понад 900 харків’ян покращили свої житлові умови завдяки іпотечним та цільовим програмам. Про це поінформував керівник компанії АТ «ТРЕСТ ЖИТЛОБУД-1», заступник Голови Ради директорів та регіональний представник Конфедерації будівельників України (КБУ) у Харківській області Олександр Харченко.

«Доступне житло – один з етапів вирішення демографічних питань на місцях та загалом у країні. У Харкові активну участь, у іпотечних та цільових програмах, бере і наша компанія», - зазначив він.

За інформацією регіонального представника КБУ на Харківщині, з метою забезпечення громадян житловою нерухомістю на первинному ринку України, АТ «ТРЕСТ ЖИТЛОБУД-1» разом із банківською  установою та членом КБУ АТ «КБ «ГЛОБУС» - з 2017 року запустили спеціальну  програму.

«За 2017-19 роки було реалізовано 579 квартир на загальну суму 579 млн. грн. Ця програма дала можливість залучити додаткові кошти та збільшити обсяги продажу житлової нерухомості», - додав він.


Він розповів, що у 2019 року АТ «ТРЕСТ ЖИТЛОБУД-1» бере участь в держпрограмі фінансового лізингу житла для поліцейських та рятувальників Державної іпотечної служби. За цією програмою вже реалізували 72 квартири на суму 57,7 млн. грн.

«Також, працюємо з Харківським регіональним управлінням «Держмолодьжитло». У межах державних та регіональних програм, в минулому році 259 сімей змогли придбати квартири на суму більше ніж 172 млн. грн.», - сказав Олександр Харченко.

У свою чергу, президент КБУ Лев Парцхаладзе нагадав, що в Україні дійсно існує низка державних, регіональних і приватних програм кредитування житла. Однак, на них не виділяється достатнє фінансування, а деякі не фінансуються взагалі.

"Саме тому Україна має йти європейським шляхом. Та запустити доступне іпотечне кредитування для своїх громадян. Адже 6 млн українців - потребують покращення житлових умов", - наголосив Лев Парцхаладзе.

Нагадаємо, 4 березня 2020 року відбудеться Перший іпотечний форум: «Іпотека – інструмент стрімкого розвитку економіки», на якому заплановано підписання меморандуму між Кабінетом міністрів України, Національним банком України та Конфедерацією будівельників України, що дасть можливість запустити доступне іпотечне кредитування вже цього року.


Підпишись на новини від me3.com.ua