Іпотека в Україні стане доступнішою: коли і на скільки подешевшають кредити

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
padinnya

В Україні можливе зниження ставок по іпотеці до 10% з нинішніх 20-24%, якщо Нацбанк здійснить свої плани щодо зниження облікової ставки до 7% до кінця 2020 року.

Про це повідомив президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе, коментуючи ситуацію на українському ринку нерухомості.

За оцінками Лева Парцхаладзе, щоб задовольнити потребу - близько 6 млн громадян, в Україні необхідно побудувати ще 2 млрд кв. м. житла.

"Порятунок – це іпотечне кредитування. Але у нас сьогодні іпотека під 20-24% річних, це практично неможливо. Хто бере, себе заганяє в борги", – підкреслив він.


Президент КБУ пояснив: "Тому перше, що необхідно – знизити облікову ставку Нацбанку. Вона вже зрушила, обіцяють її до 7-8% опустити. Відповідно, іпотека може бути в районі 10%. Це не ідеальна ситуація, як у деяких європейських країнах, але цього вже достатньо, щоб люди могли це робити".

"У Данії взагалі 0%, навіть ще доплачують, щоб люди брали і будували житло. У Швейцарії, Німеччини, Фінляндії – до 2% максимум. В Польщі в районі 3%. Поляки ще створили спеціальну програму для українців. Хто приїжджає з України, отримує кредит під 3-5%, щоб вони там придбали житло і залишилися жити", - роз’яснив він ситуацію з іпотекою в європейських країнах.

Лев Парцхаладзе вважає, що після зниження ставок по іпотеці в Україні до 10% "на 30-40% збільшиться будівництво житла.

Нагадаємо, 4 березня 2020 року відбудеться Перший іпотечний форум: «Іпотека – інструмент стрімкого розвитку економіки», на якому заплановано підписання меморандуму між Кабінетом міністрів України, Національним банком України та Конфедерацією будівельників України, що дасть можливість запустити доступне іпотечне кредитування вже цього року.


Підпишись на новини від me3.com.ua