
Верховна Рада України прийняла законопроект, який відкриває можливість приватизації ВДНГ. При цьому приватний власник, швидше за все, почне забудову території комплексу. Про це в своєму блозі написав генеральний директор Національного комплексу "Експоцентр України" (ВДНГ) Євген Мушкін.
Він нагадав, що 2 жовтня Верховною Радою, голосуванням у 250 голосів, у другому читанні був прийнятий законопроект №1054-1 про втрату чинності закону "Про перелік об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації". Це означає, що відтепер заборона на приватизацію кількох сотень державних об'єктів, які раніше не дозволялося відчужувати з держвласності – більше недійсна.
Серед державних активів, які можуть бути виставлені на продаж, в тому числі, може опинитися і Національний комплекс "Експоцентр України" (ВДНГ).
Євген Мушкін наголосив, що площа ВДНГ – 287 гектарів. Це майже на 50% більше, ніж королівство Монако. На його думку немає сенсу шукати одного ефективного власника всіх зазначених функцій для такої величезної території.
«Якщо ж приватизація ВДНГ відбудеться, хто б не став новим власником, він буде максимізувати прибуток. І це нормально, бо головною функцією бізнесу є створення доданої вартості, що виражається через прибуток. А найбільш ефективним використанням такої території міста Києва для бізнесу, нажаль, стане забудова житловою та торгівельною нерухомістю, що аж ніяк не відповідатиме смислам і стратегії цього величного місця», - написав Євген Мушкін.
Керівник ВДНГ висловив сумнів щодо можливості знайти одного ефективного власника, який після приватизації ВДНГ зможе реалізувати всі задумані смисли всупереч власним мікроекономічним бизнес-інтересам.
«Лише держава в змозі знайти різних власників для реалізації різних передбачених стратегією функцій, залишивши за собою роль архітектора та диригента цього розвитку», - впевнений керівник ВДНГ.