У 2021 році обсяги іпотеки в США можуть перевищити 3 трлн.$

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
ny-manhattan

На думку керівників галузі та аналітиків, тарифи в США можуть впасти, оскільки дефіцит запасів штовхає ціни на житло вгору, збільшуючи розміри позик і приводячи галузь на шлях, який наближається до рівня в 3 трлн. доларів США - який був досягнутий лише у 2003 та 2020 роках.

Про це порталу МЕтри повідомили у Кофедерації будівельників України.

"Це буде великий рік. Прогнозисти наголошують на двох трильйонах, я думаю, буде ближче до трьох", - сказав Стен Міддлмен, виконавчий директор Freedom Mortgage.

За даними уряду, "Freedom" є дев'ятим за величиною іпотечним кредитором у США.

Асоціація іпотечних банкірів США  прогнозує обсяги позик у розмірі 2,75 трлн. доларів у 2021 році, але Кріс Уелен з Whalen Global Advisors також вважає, що ця цифра занадто консервативна.


"Я думаю, що ми легко отримаємо від 3 до 4 тисяч доларів нових позик наступного року", - сказав він.

Джей Брей, генеральний директор іпотечного кредитора Mr. Cooper, підрахував, що за нинішніми ставками 800 000 американських позичальників можуть заощадити щонайменше 200 доларів на місяць, рефінансуючи свої іпотечні кредити.  Незважаючи на те, що 2020 рік був «приголомшливим» роком для галузі , адже фінансували майже 39 мільярдів доларів під заставу протягом перших трьох кварталів, пан Брей сказав, що 2021 рік може бути майже таким же хорошим.

«Ставки за іпотечними кредитами зараз є найнижчими в історії, що добре для покупців житла.  Нинішня середня ставка 30-річної іпотеки з фіксованою ставкою не перевищує 2,7 відсотка, що на цілий процентний пункт нижче, ніж рік тому», - це на своїй Fb-сторінці підкреслив президент КБУ Лев Парцхаладзе.

Але ставки можуть впасти ще більше, оскільки іпотечне кредитування в даний час є найприбутковішим за історичними мірками. Одна із характеристик цієї прибутковості вимірюється за допомогою так званого «первинно-вторинного спредів» - різниці між ставками застави, що стягуються позикодавцями, та прибутковістю забезпечених державою іпотечних цінних паперів.

Ще однією складовою, яка зумовлює високі обсяги позик у 2021 році, є ціни на житло, які були підняті вгору через мізерні запаси.  Американська онлайн-платформа Zillow заявляє, що перелік об'єктів нерухомості на її сайті за тиждень зменшився на 34 відсотки в порівнянні з попереднім роком, а деякі штати на північному сході США, такі як Нью-Гемпшир та Вермонт, спостерігають зниження рівня житлового фонду приблизно на 50  відсотків від попереднього року.  За рік до грудня 2020 року перелік об'єктів нерухомості впав більш ніж на 33 відсотки для двох третин штатів США, проте пропозиція житла скорочувалася протягом більшої частини другої половини минулого року.
Підпишись на новини від me3.com.ua