Власника «Дачі на Юнкерова» змушують привести цей об’єкт культурної спадщини до належного стану

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
дача

Органи прокуратури в судовому порядку вимагають привести об’єкт культурної спадщини – «Дача на Юнкерова», розташований по вул. Миколи Юнкерова в місті Києві, до належного стану.

Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

«Установлено, що вказану садибу збудували на початку XX сторіччя, ймовірно, за проектом архітектора Едуарда-Фердинанда Брадтмана. За визначенням дослідників, будинок – один із цікаво вирішених зразків дерев’яної дачної забудови», - йдеться в повідомленні.


Наказом Міністерства культури України від 15.10.2014 р. № 869 садибу занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку архітектури місцевого значення.

Разом з тим, як зауважили в прокуратурі, комерційною структурою, яка є власником пам’ятки, попри встановлені чинним законодавством обов’язки, заходи щодо її збереження не вживаються, будівля не використовується, перебуває в занедбаному, частково зруйнованому стані. Прибудинкова територія захаращена сміттям.

У зв’язку з викладеним, прокуратура звернулась до адміністративного суду з позовом до власника споруди про зобов’язання привести об’єкт культурної спадщини до належного стану.
Підпишись на новини від me3.com.ua