Інвесторів будівництва житла захистять «ескроу-агенти»

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Гарантами для інвесторів нерухомості можуть стати так звані «ескроу-агенти», якими виступають банки. Про це написав заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

За словами Юрія Тація, у Європі вони беруть участь у фінансуванні будівництва, тож контролюють, щоб всі кошти використовувались за призначенням, а будівельні роботи виконувались якісно. А це означає мінімальну «наживу» забудовника, раціональне використання коштів та кращий результат за менші гроші.

«Сьогодні в Україні схожий механізм існує в рамках законодавчо закріплених фондів посередниками між забудовником і покупцем та покликані гарантувати вкладення інвесторів. Проте нерідко ці компанії бувають підставними і не виконують покладених на них завдань», - написав він.

Юрій Таці пояснив, чому саме банки можуть забезпечити дотримання всіх термінів та умов будівництва?

«Для ефективного функціонування цих фінансових установ їм вкрай важливо підтримувати високий рівень репутації. Вкладаючи кошти у будівництво, банки робитимуть фінансування будівництва та компаній з управління активами. Вони також виступають

все, щоб забудова була закінчена вчасно, і фінустанови не зазнали репутаційних втрат. Це якісна експертиза процесу, проведення аудиту рахунків, контроль за виконанням забудовником термінів та багато іншого, що матиме позитивний вплив на сферу будівництва», - вважає експерт.


В чому ж виявлятиметься цей вплив:

- По-перше, це відкритість фінансування. Кожен, хто вкладає свої інвестиції в житло, чітко розумітиме, ким фінансується будівництво і хто відповідальний за його завершення.

- По-друге, зменшення вартості нерухомості завдяки аудиту, який проводитиметься банками.

-По-третє, головна перевага банків, як «екроу-агентів» - це завершення будівництва у ті терміни, які початково були встановлені забудовником. Тобто, цілком можливо, що довгобуди, як явище, підуть в минуле.

-І, нарешті, остання перевага - банки також стають учасниками будівельного ринку, тож зацікавлені вкладати інвестиції у креативні об'єкти, а не багатоповерхові коробки. Це, своєю чергою, посилить конкуренцію серед забудовників, які пропонуватимуть цікавіші та якісніші проекти, щоб залучити банки до фінансування.

Для того, щоб реалізувати таку практику в Україні, необхідні кардинальні зміни у законодавстві, які передбачатимуть можливість банків брати участь у фінансуванні забудовників.
Підпишись на новини від me3.com.ua