З другої половини вересня активність на вторинному ринку житла знизилася на 5-10%

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

З другої половини вересня майже на 5-10% знизилася активність на вторинному ринку житла в Києві, Львові, Одесі, Дніпрі та Харкові.
Про це повідомив президент Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України Юрій Піта.
За його словами, пік активності на вторинному ринку в найбільших містах поволі спадає, і до кінця жовтня ця тенденція перекинеться на решту обласних центрів.

“Станом на початок жовтня тенденція до спадання активності вже простежується не лише в найбільших містах, а й у всіх обласних центрах України”, - зазначив експерт.

Він звернув увагу на те, що зменшення активності покупців призвело до стабілізації цін. Так у Києві, Одесі, Дніпрі, Львові та Харкові середнє зростання вартості житла, порівняно з серпнем, не перевищило 1,5-2%. В решті міст ціни залишилися практично без змін.

“За останні 2-3 тижні цінова ситуація на вторинному ринку житла досить стабільна. У вересні спостерігалися незначні коливання і переважно на найбільш затребувані малогабаритні квартири в належному стані та у вдалих локаціях площею до 50 м2. За даними аналітиків АФНУ, ціни зросли всього в 10% виставлених на продаж квартир і лише в окремих локаціях найбільших міст”, - наголосив експерт.

За його словами, до кінця року по всій країні спостерігатиметься стабілізація цін з незначними коливаннями, що суттєво не позначаться на загальних цінових показниках. Експерт зауважив, що зниження попиту насамперед пов’язане з тим, що покупець уже не готовий до існуючих цін.

“Покупець є, але шукає більш дешеві пропозиції. Таким чином, зростання цін, що спостерігалося в першій половині року вже “перестрибнуло” очікування та фінансові можливості покупців”, - підкреслив фахівець.

На його погляд, упродовж наступних 3 місяців навряд чи варто очікувати якихось суттєвих цінових змін.

“Ще у липні фахівці АФНУ прогнозували, що ціни на вторинному ринку майже досягли своїх максимальних позначок, що відповідають платоспроможному попиту. Тому в наявній економічній ситуації не варто очікувати якогось суттєвого пожвавлення на ринку житла”, - наголосив Юрій Піта.