Мінрегіон пропонує надавати держслужбовцям житло в оренду

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
minreg1

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України активізувало роботу з розробки нового законопроекту щодо урегулювання ринку орендного житла в Україні. Зокрема, пропонується надавати молодим фахівцям та держслужбовцям житло в оренду на особливих умовах.

Саме цей законопроект став темою обговорення під час круглого столу «Орендне житло в Україні: перспективи та проблематика», який відбувся 2 серпня.

Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе за підсумками обговорення сказав: «Сьогодні близько 70% орендного житла знаходиться в тіні. Цей ринок ніяк не регулюється. Ми зацікавлені створити такі умови, щоб ті, хто здають житло в оренду, вийшли з тіні. Ефективне запровадження цього ринку вплине на зниження орендної плати, сприятиме залученню нових інвестицій, стимулюватиме розвиток житлового будівництва і галузі загалом».


Орендне житло може стати дієвою альтернативою у вирішенні житлового питання для багатьох українців. Парцхаладзе відмітив, що сьогодні у Європі більшість житла є орендним. У Швейцарії цей показник складає 71%, у Німеччині – 58%, Нідерландах – 47%. «Майже 1/3 частина всіх жителів Європи живуть в орендованих будинках, тому що це набагато вигідніше, ніж придбати своє», - розповів він.

Наразі є кілька напрямків розвитку орендного житла в Україні. Перше – створення муніципального орендного житла, замовниками якого є місцева влада і яке може надаватися молодим сім’ям, працівникам соціальної та бюджетної сфери (лікарям, вчителям тощо), іншим молодим спеціалістам. Друге – орендне житло, яке буде знаходитися на балансі центральних органів державної влади, у тому числі, відомств, та надаватиметься їх співробітникам на час роботи або служби. Третє – комерційне орендне житло, яке будуть будувати приватні компанії і здавати в оренду.

«Це різні питання, які потребують  окремого врегулювання. Взагалі маємо відходити від традиції передачі у власність житла державним службовцям окремих категорій. Чиновник може пропрацювати на посаді всього декілька місяців, проте передане у власність житло в нього залишиться. У той же час, пільгові категорії населення роками стоять на обліку в очікуванні омріяного житла. Потрібно це теж брати до уваги», - підкреслив заступник міністра.Продаж будинків
Продаж квартир

Підпишись на новини від me3.com.ua