Уряд кардинально змінив програму «Доступне житло»

????????????????????????????????????

Кабінет міністрів України 10 жовтня прийняв постанову, яка кардинально змінює програму «Доступне житло». В першу чергу прийняті зміни мають мінімізувати корупційні ризики при реалізації програми забезпечення громадян доступним житлом.

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко на засіданні Уряду наголосив, що нова удосконалена програма забезпечення українців доступним житлом дає свободу громадянам у виборі свого майбутнього житла, спрощує та полегшує доступ до державного кредитування, забезпечує прозорість та розширює коло учасників і кредитні можливості за рахунок залучення державних банків.

Як повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів, прийнята постанова щодо Порядку забезпечення громадян доступним житлом та Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла.

«Питання доступного житла для України -  як ніколи на часі. Реалізація держпрограм «Доступне житло» та «Молодіжне кредитування» має відповідати вимогам часу та задовольняти в першу чергу потреби тих, хто дійсно потребує вирішення житлового питання. Ми забезпечуємо 30% компенсації придбання доступного житла від держави або місцевих бюджетів та 50% компенсації для внутрішньо переміщених осіб і учасників АТО. Запроваджуємо можливість для учасників програми придбати вже готове житло від забудовника. Знижуємо необхідний рівень середньомісячного доходу для сім'ї, яка потребує поліпшення житлових умов, з 5 до 3 розмірів середньомісячної заробітної плати у підрахунку на одну особу відповідно до регіону. Та найголовніше – впроваджуємо прозоре інформування через сайт Держмолодьжитла про учасників програми та тих, хто отримує державну підтримку. Ми впроваджуємо кардинальні зміни. Програма «Доступне житло» має стати дійсно доступною для українців», - наголосив Геннадій Зубко.

Читайте також: Мінрегіон покращує відбір житлових об′єктів за програмою Доступне житло

Урядовець розповів, що відповідно до нового порядку, встановлюється вартість 1 кв. м доступного житла, яка має не перевищувати граничну, накладається заборона на продаж отриманого житла за пільговими програмами протягом трьох років. А також запроваджено неупереджений розподіл коштів між регіонами пропорційно кількості населення.

Як повідомив порталу нерухомості «МЕтри» заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, наразі Мінрегіон приводить у відповідність нормативно-правові акти, що були розроблені у попередні роки та регламентували використання коштів за програмою доступного житла.Зокрема, зміни, які передбачаються в програмі забезпечення доступним житлом:

  • самостійний вибір громадянами житла за критеріями, визначеними постановою;

  • можливість для учасників програми придбати вже готове житло від забудовника;

  • розгляд комісією Мінрегіону відповідності відібраних учасників програми вимогам законодавства;

  • зменшення верхньої межі рівня доходу для учасників програми, що дасть можливість надавати державну підтримку особам, які її дійсно потребують (було 5 середньомісячних зарплат на члена сім’ї, пропонується зменшити до 3)

  • неупереджений розподіл коштів між регіонами пропорційно кількості населення в регіоні;

  • недопущення зловживань з боку учасників програми (наприклад, можливого продажу придбаного за програмою житла одразу після придбання) – кожен учасник має підтверджувати факт проживання в цьому житлі протягом 3-х років після придбання;

  • відкрите інформування, через сайт Держмолодьжитла, про учасників програми та тих хто отримує державну підтримку.


Раніше Геннадій Зубко наголошував на необхідності спростити та полегшити доступ до державного кредитування, забезпечити прозорість та усунути  корупцію, розширити коло учасників і кредитні можливості за рахунок залучення державних банків, забезпечити ефективне використання державних коштів замість витрачання їх на утримання і обслуговування Держмолодьжитла.

Довідково:

Держпідтримка за програмою "Доступне житло" полягає в оплаті за рахунок бюджетних коштів частини вартості житла: 50% - учасникам АТО та внутрішньо переміщеним особам, 30% - громадянам, які потребують поліпшення житлових умов.Продаж будинків
Продаж квартир

Підпишись на новини від me3.com.ua