В Україні обмежили висотність житлової забудови населених пунктів

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
bud-selo

У нових державних будівельних нормах щодо містобудування (ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»), які вступили в дію з 1 вересня 2018 року, введено обмеження максимальної висоти житлової забудови в залежності від класифікації населених пунктів та чисельності їх населення.

Про це порталу нерухомості «МЕтри» повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

«Якщо подивитися статистику, то Київська область, наприклад, щороку вводить в експлуатацію біля 2 млн квадратних метрів житла, в той час як Київ – 1,5-1,6 млн. Тобто активне будівництво ведеться в передмістях. Сільська місцевість забудовується як у містах, хоча не має для цього достатніх інженерних комунікацій, не вистачає соціальної інфраструктури. І ще один важливий критерій – безпека. Я маю на увазі, коли будуються 25-30 поверхові будинки, то відсутня пожежна безпека, адже в регіонах немає можливості ліквідувати пожежу в таких висотних будівлях. Ці території не можуть розвиватися так. Тому, щоб гармонізувати простір, планувати подальший розвиток населених пунктів, враховуючи можливості їх інфраструктури, у новому містобудівному ДБН ввели обмеження щодо житлової забудови населених пунктів залежно від їх класифікації та кількості населення, що проживає», - сказав заступник міністра.

Читайте також: З 1 вересня для обмеження висотності забудови в Україні ввели “блакитні лінії”

Згідно з ДБН:


  • сільські населені пункти з чисельністю до 1000 осіб - виключно садибна забудова;

  • сільські населені пункти понад 1000 осіб — садибна забудова та багатоквартирні будинки висотою до 12 м (до 4-х поверхів включно);

  • селища міського типу – висотність багатоквартирної житлової забудови до 15 м (до 5 поверхів включно);

  • містах з чисельністю до 50 тисяч – висотність багатоквартирної житлової забудови до 27 м (до 9-ти поверхів включно);

  • міста з населенням 50-100 тисяч  – висотність багатоквартирних будинків до 48 м (до 16-ти поверхів включно);

  • міста з чисельністю понад 100 тисяч висотність багатоквартирних будинків встановлюється документацією з просторового планування.


Висота визначається без врахування шатрової покрівлі у разі її влаштування.

У разі будівництва на складному рельєфі висота визначається із врахуванням цокольного поверху.Продаж будинків
Продаж квартир

Підпишись на новини від me3.com.ua