Реконструкцію “хрущовок” збираються проводити за згоди 75% власників житла

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України розробило новий законопроект “Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду”. Згідно з ним, пропонується встановити нову вимогу щодо згоди мешканців будинку на проведення реконструкції - не менше 75% власників квартир та іншого нерухомого майна в межах кварталу (мікрорайону), що підлягає реконструкції.

За словами заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лева Парцхаладзе, це дозволить нарешті розпочати процес реновації застарілого житла в Україні на практиці.


“Сьогодні у діючому законі 2006 року щодо реконструкції застарілого житла прописана обов’язкова згода 100% мешканців будинку на проведення його реконструкції. Тобто, відмова навіть одного жителя, який прописаний у квартирі такого будинку, виключає можливість проведення реконструкції. Навіть якщо вся решта жителів повністю підтримує це рішення. Це не зовсім правильно. Крім того, коефіцієнт відшкодування за старе житло становить 1,5. Тобто, при переїзді в новий будинок вам повинні дати квартиру на 50% більше. Це стало основними причинами того, що реновація застарілого житла в Україні так і не змогла розпочатися на практиці”, - написав він.

Парцхаладзе повідомив, що минулого року Мінрегіон прийняв рішення розробити новий ефективний законопроект, який би врахував попередній досвід та містив максимальну кількість рішень проблемних питань, пов’язаних із реконструкцією застарілого житла. “Ми провели декілька відкритих круглих столів за участю широкого кола фахівців, експертів, громадськості, у тому числі, жителів таких будинків. Адже питання дійсно важливе і потребує публічного обговорення для прийняття виважених спільних рішень, які мають відобразитися в новому законі. Найважливіше - щоб були враховані інтереси мешканців таких будинків і створені всі сприятливі умови, щоб реконструкція нарешті змогла розпочатися на практиці”, - зазначив заступник міністра.

Відтак одним із значних проблемних питань, яке має вирішити законопроект, стало питання обов’язкової згоди мешканців застарілих будинків на проведення реконструкції. Згідно з проектом нового закону, для прийняття рішення про реконструкцію багатоквартирного будинку в межах кварталу/мікрорайону необхідна письмова згода щонайменше 75% власників квартир та іншого нерухомого майна в межах кварталу (мікрорайону), що підлягає реконструкції. Розгляд питання про реконструкцію багатоквартирного будинку в межах кварталу/мікрорайону припиняється у разі незгоди 25% власників. Такий будинок виключається з інвестиційного проекту, а рішення про це доводиться до відома мешканців письмовим повідомленням.


Підпишись на новини від me3.com.ua