Близько 30% новобудов Харкова мають ознаки ризикованості

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
?????????????????????????????????????????????????????????

Близько 30% новобудов Харкова мають ознаки ризикованості. Про це повідомив засновник компанії Monitor.Estate Володимир Копоть на «V Форумі нерухомості у Харкові: виклики та перспективи».

За даними експерта, з 68 проаналізованих об’єктів 20 зводяться без дозволів на ведення будівельних робіт, 15 об’єктів будуються без відповідного цільового призначення.

«Варто зауважити, що понад 41 компанія з 98 юридичних осіб, що беруть участь у будівництві, фігурують у кримінальних справах, а у 21 юридичних осіб уставний капітал становить лише близько 1000 грн», - сказав він.

За інформацією Володимира Копотя, у 7 харківських компанії наявний державний борг, 6 об’єктів зводяться на взагалі несформованих земельних ділянках, та 2 компанії працюють без ліцензій.

«Ситуація в Харкові є типовою для українських міст-мільйонників: інвестори в переважній своїй більшості перебувають у зоні ризику, не маючи 100-відсоткових гарантій, що будівництво ЖК буде взагалі завершене», - підкреслив він.


У свою чергу співзасновниця «Українського клубу нерухомості» Ольга Соловей, зазначила, що будівельна сфера кожного великого українського міста наразі перебуває в передкризовому стані.
«Український ринок новобудов досить хиткий: окрім непрозорих умов для бізнесу, наявну корупцію в містобудівній сфері, що супроводжується постійними конфліктами місцевих громад із забудовниками, вітчизняному ринку також притаманний потужний політичний вплив, що в будь-який момент здатен проявитися в спробах його переділу», - сказала вона.

Вона зазначила, що наявна ситуація в Києві, коли найпотужніші компанії будь-якої миті можуть опинитися на межі банкрутства, є типовою для інших міст, зокрема і Харкова.

«Будь-які спроби неконкурентним способом похитнути ринок можуть спричинити неконтрольовані процеси: значно зросте кількість довгобудів, банкрутств будівельних компаній, і, відповідно, десятки тисяч інвесторів можуть втратити свої гроші», - сказала Ольга Соловей.

Експертка переконана, що зараз надто важливо вжити всіх заходів, щоб зберегти стабільність на будівельному ринку України.

«Обвал ринку будівництва житла потягне за собою й інші сфери, пов’язані з будівництвом. Держава може зазнати мільярдних збитків, що спровокує неконтрольовану інфляцію. Такий стан справ миттю відкине нашу країну в кризу 2008, 2015 років», - підсумувала вона.


Підпишись на новини від me3.com.ua