Придбання недобудованого житла через державні житлові програми заборонять

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Міністерство розвитку громад і територій має намір заборонити фінансування купівлі житла в Україні до введення його в експлуатацію через державні житлові програми. Зокрема це стосується програм, які реалізовує Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло). Цю установу також буде переформатовано. Про це в інтерв'ю інформаційній агенції УНІАН повідомила міністр розвитку громад і територій Альона Бабак.

Читайте також: Один працівник Держмолодьжитла в середньому допомагає з житлом лише 3-4 громадянам за рік

«Люди через програму Держмолодьжитла стають інвесторами в будівництво, але це не працює. Держмолодьжитло фінансує певну кількість власників в тому чи іншому будинку. Але часто виявляється, що попит не сформувався. Наприклад, в будинку 400 квартир, з яких лише 50 продані. У зв'язку з цим будинок не добудовується, а люди не мають житла і починають страйкувати. Тому я попросила колег сформувати зміни в постанову Кабміну, щоб не дозволяти фінансувати житло, якщо об'єкт не введений в експлуатацію», - сказала міністерка.

Альона Бабак зауважила, що в Україні наразі діє величезна кількість державних житлових програм. «У деяких держава компенсує тіло кредиту, в інших - частково відсотки, де фінансується житло 50 на 50. Міністерство має виступити в ролі розробника бачення того, які фінансові інструменти повинні бути уніфіковані для молодіжного кредитування, фінансової підтримки придбання житла переселенцями і тому подібне», - підкреслила вона.

Тому, за словами Бабак, Держмолодьжитло буде трансформований в певний інструмент. Також, у міністерстві мають намір розробити універсальний інструмент пільгового придбання житла тими, хто потребує поліпшення своїх житлових умов.

«Ми проаналізуємо всі діючі механізми і запропонуємо універсальний», - сказала міністр.

Нагадаємо, раніше екс-Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко заявив, що Державному фонду сприяння молодіжному житловому будівництву доцільно закрити свої регіональні підрозділи, передавши ці функції відділенням державних банків.