Придбання недобудованого житла через державні житлові програми заборонять

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Міністерство розвитку громад і територій має намір заборонити фінансування купівлі житла в Україні до введення його в експлуатацію через державні житлові програми. Зокрема це стосується програм, які реалізовує Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло). Цю установу також буде переформатовано. Про це в інтерв'ю інформаційній агенції УНІАН повідомила міністр розвитку громад і територій Альона Бабак.

Читайте також: Один працівник Держмолодьжитла в середньому допомагає з житлом лише 3-4 громадянам за рік

«Люди через програму Держмолодьжитла стають інвесторами в будівництво, але це не працює. Держмолодьжитло фінансує певну кількість власників в тому чи іншому будинку. Але часто виявляється, що попит не сформувався. Наприклад, в будинку 400 квартир, з яких лише 50 продані. У зв'язку з цим будинок не добудовується, а люди не мають житла і починають страйкувати. Тому я попросила колег сформувати зміни в постанову Кабміну, щоб не дозволяти фінансувати житло, якщо об'єкт не введений в експлуатацію», - сказала міністерка.


Альона Бабак зауважила, що в Україні наразі діє величезна кількість державних житлових програм. «У деяких держава компенсує тіло кредиту, в інших - частково відсотки, де фінансується житло 50 на 50. Міністерство має виступити в ролі розробника бачення того, які фінансові інструменти повинні бути уніфіковані для молодіжного кредитування, фінансової підтримки придбання житла переселенцями і тому подібне», - підкреслила вона.

Тому, за словами Бабак, Держмолодьжитло буде трансформований в певний інструмент. Також, у міністерстві мають намір розробити універсальний інструмент пільгового придбання житла тими, хто потребує поліпшення своїх житлових умов.

«Ми проаналізуємо всі діючі механізми і запропонуємо універсальний», - сказала міністр.

Нагадаємо, раніше екс-Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко заявив, що Державному фонду сприяння молодіжному житловому будівництву доцільно закрити свої регіональні підрозділи, передавши ці функції відділенням державних банків.

Підпишись на новини від me3.com.ua