Найбільша кількість ризикових новобудів виявлено в Одесі

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
me3.com.ua

Найбільша кількість ризикових об’єктів житлового будівництва зводиться в Одесі – понад 76% (із 161 об’єкта). На другому місці Київ - 55% (із 400 об’єктів). Про це свідчать дані дослідження, проведеного спільно компанією Monitor.Estate та «Українським клубом нерухомості».

За словами Володимира Копотя, засновника компанії Monitor.Estate, найменша кількість ризикових будівництв виявлено в Харкові – 42% (із 71 об’єкта) та Дніпрі – 47% (із 43 будівництв).
Загалом по Україні понад 50% всіх об’єктів, що зводяться (більш як 550 будівництв), підпадають під критерії ризикових будівництв.
Так, понад 27% - будуються без дозволу на будівельні роботи, 34% - будуються без ліцензій на здійснення будівельної діяльності, 33% - будується на землях без належного цільового призначення або без кадастрового номеру, у 24% учасників будівництв наявний податковий борг, 13% суб’єктів господарювання перебувають на стадії виконавчих проваджень.

У свою чергу Ольга Соловей, співзасновниця «Українського клубу нерухомості», зазначила, що наразі первинний ринок житла перебуває в стадії невизначеності.


«З одного боку, поліпшення ситуації можна очікувати не раніше березня-квітня майбутнього року, коли з’являться перші свідчення про ефективність прийнятих нещодавно законів. З іншого боку, досі невідома подальша доля та функціонал Державної архітектурно-будівельної інспекції. За великим рахунком, саме від діяльності цієї структури залежатиме, чи стане ринок прозорим», - сказала експертка.

За її даними, наразі діяльність Державної архітектурно-будівельної інспекції майже повністю паралізована до моменту призначення нового очільника.

«Дозволи на будівництво не видаються, як, власне, і майже не вводяться в експлуатацію вже побудовані будинки. Окрім цього, досі в Києві є близько 50 конфліктних об’єктів, реалізація яких майже заморожена», - підсумувала Ольга Соловей.

Експерти проаналізували 1167 об’єктів житлового будівництва у Києві, Київські області, Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові.


Підпишись на новини від me3.com.ua