Оренда житла у Києві за півроку здорожчала на 19%

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
orendaУ Києві за півроку вартість оренди житла зросла на 19%; однокімнатні квартири в столиці подорожчали на 13%, двокімнатні – на 18%, трикімнатні – на 25%. Про це повідомили в аналітичній службі платформи безкоштовних оголошень OLX.

“Найдешевшим районом для оренди на ринку нерухомості залишився Деснянський. А трикімнатна на Печерську, за даними OLX, коштує як 4 трикімнатних на Троєщині. До орендної плати можна відразу додати від 1 500 грн комунальних платежів залежно від площі квартири”, – йдеться в повідомленні.

Статус найбільш бюджетного району для оренди зберегла Троєщина. Однокімнатні квартири там здають за 6 000 грн на місяць, на 500 грн більше, ніж півроку тому. Двокімнатні квартири на Троєщині здаються по 7 500 грн на місяць, трикімнатні – за 10 000 грн. Найдешевшим районом для оренди на ринку нерухомості залишився Деснянський.

Читайте також: Вторинне житло Києва продовжує невпинно знецінюватись

Не змінився статус і в Печерська як найдорожчого району для оренди житла. Трикімнатна квартира там, за даними дослідження, коштує як 4 “трійки” на Троєщині. Середня орендна ціна за однокімнатну квартиру на Печерську – 9 000 грн на місяць, за двокімнатну – 23 800 грн.

Така цінова політика залежить не тільки від локації, зазначають експерти. Справа в тому, що в Печерському районі найпросторіші квартири: їх площа в середньому становить 63 кв. м. Те ж стосується і трикімнатного житла. Здають його на Печерську в середньому за 39 000 грн. на місяць, майже вчетверо більше, ніж на Троєщині. Тільки на Печерську середня площа трикімнатної квартири становить 105 кв. м, тоді як на Троєщині – 76 кв. м.

Власники квартир на Лук'янівці підняли вартість оренди на 20%. Особливо подорожчання торкнулося «трійок». Півроку тому їх середня вартість на OLX склала 15 500 грн. Восени простору трикімнатну на 95 квадратів можна зняти за 25 000 грн. Шевченківський став другим за дорожнечею районом Києва. Що стосується інших центральних частин столиці, варто звернути увагу на ціни квартир на Подолі. В основному, квартири здають подалі від метро - на Виноградарі, а іноді навіть в Куренівці. Чим ближче до станцій Тараса Шевченка та Контрактова площа, тим менше пропозицій і вище оренда заповітної квартири в центрі.


or

Скільки буде коштувати комуналка

При пошуку зйомного житла, варто врахувати, що комунальні платежі часто не входять до орендної плати і закласти в бюджет додаткову суму. Звичайно, точні прорахунки залежать від численних індивідуальних чинників, але можна орієнтуватися на норми споживання і встановлені тарифи комунальних служб.

Середній тариф на холодну воду по Україні склав 12 грн за 1 куб.м. Встановлена норма споживання холодної води, якщо ви не користуєтеся бойлером, - 2,4 куб. м на місяць. Таким чином, за холодну воду цієї осені одній людині в середньому потрібно буде заплатити 30 грн. Норма споживання гарячої води - 1,6 куб. м, середній тариф - 73 грн /куб м. А значить середня ціна в місяць з людини - 116,80 грн.

З 1 листопада в Україні діють нові тарифи за газ. Актуальна ціна - 8,55 грн. Норма - 3,3 куб.м. Загалом, газ обійдеться вам близько 28 грн. Актуальний тариф на електрику об'ємом до 100 кВт в місяць - 0,90 грн, все що після 100 кВт вважається по 1,68 грн, позаяк перевищує норму споживання електроенергії на одну людину. Припустимо, що в однокімнатній квартирі буде проживати 1 людина, в двокімнатній відповідно 2, а в трикімнатній сім'я з З людей. Тоді при витраті в рамках норми за електрику доведеться заплатити 90 грн, 258 грн і 426 грн відповідно.

Вартість опалення без наявності лічильника залежить від квадратури житла. Щоб "зігріти" 1 кв.м в приміщенні необхідно заплатити 31,55 грн. Середня площа однокімнатних квартир, згідно аналітиці OLX, дорівнює 39 кв.м., ціна в місяць за опалення такого житла - близько 1 260 грн. Середня площа двокімнатних квартир - 58,6 кв.м. В цьому випадку опалення обійдеться приблизно в 1 890 грн. Трикімнатна з площею 97 кв.м на місяць буде обігріватися за 3 150 грн.

Таким чином, крім орендної плати за однокімнатну квартиру можна додавати суму за комунальні в розмірі понад 1 500 грн, за двушку - 2 200, за трикімнатну - 3 630 грн. Індивідуально доведеться врахувати в витрати на квартиру оплату за інтернет, телефон, телевізор, домофон, ліфт і за утримання будинку.Підпишись на новини від me3.com.ua