В ДАБІ пообіцяли чітко дотримуватись термінів реєстрації дозвільних документів

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
IMG_8216

Реєстрація дозвільних документів на будівництво має здійснюватися виключно в межах строків, передбачених законодавством. Будь-яке порушення термінів є неприпустимим, а інспектори будівельного нагляду мають нести відповідальність. Як повідомила прес-служба Державної архітектурної будівельної інспекції, на цьому 8 серпня 2019 року наголосив Голова ДАБІ Сергій Кузьмін під час виробничої наради Держархбудінспекції.

Сергій Кузьмін дав доручення керівникам територіальних органів взяти під особистий контроль дотримання строків внесення інформації, зазначеної у повідомленні про початок будівельних робіт, до Єдиного реєстру. А також звернув увагу, що в реєстрі мають бути дані про кожний такий отриманий Держархбудінспекцією документ – без будь-яких надуманих підстав для відмов у реєстрації.

Читайте також: Новий голова ДАБІ має півсотні земельних ділянок у столичному передмісті

З метою зменшення кількості відмов та кращої взаємодії ДАБІ із суб’єктами містобудування буде посилено консультативну роботу на місцях. Керівники територіальних органів повинні забезпечити надання консультування з питань отримання відповідних документів дозвільного характеру.


Крім того, у разі повернень документів на доопрацювання або прийняття обґрунтованого рішення про відмову у видачі дозволу чи сертифіката, інспектор повинен надавати замовнику консультації для сприяння усуненню помилок та приведенню документації до вимог законодавства.

У ДАБІ вважають, що таким чином тепер саме інспектор будівельного нагляду буде зацікавлений у наданні доступної та розширеної інформації по кожному зауваженню. Адже повторна відмова буде індикатором якості саме його роботи.

Нагадаємо, Постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 367 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності» внесені зміни до Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466. Зокрема визначено п’ятиденний строк для внесення до реєстру інформації, зазначеної у повідомленні про початок виконання будівельних робіт.

Як раніше повідомляв портал МЕтри, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко підписав подання до Кабінету Міністрів щодо непроходження випробувального терміну Головою Державної архітектурно-будівельної інспекції Сергієм Кузьміним. Серед причин такого рішення: не впроваджено електронний кабінет забудовника, реструктуризація ДАБІ не підготовлена. І найголовніше — збільшення останнім часом відмов у будівництві – з 20% до 70%.


Підпишись на новини від me3.com.ua