З Держбюджету-2019 додатково виділили 500 млн грн на пільгові житлові програми

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Змінами до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» збільшено на 300 млн гривень обсяг фінансування за програмою «Доступне житло» та передбачено додатково 200 млн гривень на фінансування нової бюджетної програми, що спрямовується на надання довгострокових іпотечних кредитів на придбання житла внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Міністерства розвитку громад та територій України.

Читайте також: Зарплата голови Держмолодьжитла в 2 рази вище ніж у Президента України


Розмір державної підтримки за програмою «Доступне житло» складає: 30% для громадян, які потребують поліпшення житлових умов та 50% для учасників проведення антитерористичної операції та/або учасників проведення операції Об’єднаних сил та внутрішньо переміщених осіб. Відповідний механізм надання державної підтримки за програмою «Доступне житло» затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2018 №819.

Видатки за новою бюджетною програмою в обсязі 200 млн гривень будуть спрямовані на надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції та/або учасникам проведення операції об’єднаних сил на придбання житла у рівних частинах (100 млн грн для кредитування ВПО та 100 млн грн для учасників АТО та/або ООС). Кредит буде надаватися на термін до 20 років, відсоткова ставка становитиме 3% річних.

Як раніше повідомляв портал МЕтри, Міністерство розвитку громад і територій має намір заборонити фінансування придбання житла в Україні до введення його в експлуатацію через державні житлові програми. Зокрема, це стосується програм, які реалізує Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву. Саму ж установу Держмолодьжитло буде переформатовано.
Підпишись на новини від me3.com.ua